Rozszerzenia domen .tv oraz .mobi
Grudzień 14, 2018
Rozszerzenia domen .cash oraz .casino
Styczeń 6, 2019
Pokaż wszystkie

Rozszerzenia domen .cc, .mn oraz .pw

Domena odpowiednia dla twojego biznesu? Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru? Sprawdź rozszerzenia domen .cc, .mn oraz .pw. Dlaczego warto je wybrać? Wszystkie wymienione wcześniej domeny to z jednej strony rozszerzenia krajowe, a z drugiej globalne. Mają więc one podwójne zastosowanie. Bardzo często bywa tak, że domeny te, są częściej wykorzystywane jako globalne niż jako krajowe.

Domena .cc

Domena .CC to domena narodowa przypisana Wyspom Kokosowym a zarazem domena globalna – https://www.cal.pl/domena-cc. Domena ta jest często rozwijana jako skrót od creative commons oraz catholic church. Bywa również używana przez kluby rowerowe jako skrót od cycling club. Domena .cc promowana jest jako kolejne .com. Administrowana jest przez spółkę VeriSign. Domena ta jest powszechnie dostępna. Nie ma żadnych większych dodatkowych wymagań, które należałoby spełnić, aby zarejestrować domenę z końcówką .cc. Jaka strona korzysta z tej domeny? Np. suder.cc.

Domena .mn

Domena .mn to domena krajowa Mongolii, ale również jest to domena globalna. Domena .mn stosowana jest między innymi przez stronę amerykańskiego stanu Minnesota, czy vita.mn (od vitamin) i cart.mn (postać z South Park).  Organizacja, która zajmuje się tą domeną to Datacom Co., Ltd. Jakie strony są oparte na tej domenie? Jest to np. streets.mn oraz domain.mn.

Warunki korzystania z tego rozszerzenia domenowego nie różnią się niczym od innych. Okres jej ważności jest ten sam, a cena może być sporo niższa niż w przypadku rozszerzeń typowych. Miejsce na swoją nazwę to ponad 60 znaków.

Domena .pw

Domena .pw jest to domena krajowa, ale również globalna. Domena ta zawdzięcza swoją popularność w dużej mierze branży internetowej, w której akronim PW odczytywany jest jako „Professional Web”. Od marca 2013 roku mogą być rejestrowane przez dowolne osoby i podmioty.  Organizacja zajmującą się tą domeną to Micronesia Investment and Development Corporation. Domena .pw to doskonała okazja do posiadania krótkiej, łatwej do zapamiętania oraz bezpośrednio powiązanej z marką domeny. Domeny Professional Web pomogą określić przedsiębiorstwo w ramach renomowanej sieci profesjonalistów. registry.pw oraz pwregistry.pw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok