Rozszerzenia domen .se, .qa oraz .sc
Rozszerzenia domen .se, .qa oraz .sc
1 października, 2018
Rozszerzenia domen .szczecin.pl oraz .tgory.pl
1 listopada, 2018
Pokaż wszystkie

Rozszerzenia domen .gy, .re oraz .no

Rozszerzenia domen .gy, .re oraz .no

Domena .gy

Domena .gy to rozszerzenie Korporacyjnej Republiki Gujany – państwa, które jest zlokalizowane w Ameryce Południowej nad Atlantykiem. Jest to jedyne państwo w Afryce Południowej, gdzie językiem urzędowym jest angielski. Gujana posiada złoża cennych surowców mineralnych, w tym najważniejsze – boksyty. Domena ta jest dostępna dla rejestrujących z dowolnego kraju. Minimalny okres rejestracji wynosi 1 rok. Zarejestruj domenę .gy na https://www.cal.pl/domena-gy.

Domena .re

Domena .re jest to krajową domeną najwyższego poziomu, która jest przyporządkowana do wyspy Reunion, zlokalizowana około 700 km na wschód od Madagaskaru i 200 km na południowy zachód od Mauritiusu. Położona jest ona na Oceanie Indyjskim i należy do części archipelagu Maskarenów. Wyspa Reunion należy do departamentu zamorskiego Francji. Językiem urzędowym jest tutaj francuski. Jeśli chodzi o gospodarkę, to uprawia się tu przede wszystkim trzcinę cukrową. Nie bez znaczenia jest również turystyka. Wyspa posiada port lotniczy oraz morski.

Od grudnia 2011 roku domena .re dostępna jest dla podmiotów gospodarczych z adresem siedziby na terenie dowolnego kraju Unii Europejskiej. Wymagane jest jeszcze dostarczenie kopii dokumentów rejestracyjnych firmy, numeru telefonu, adresu oraz adresu e-mail. Również firmy z Polski mogą zarejestrować domeny .re. W przypadku osób fizycznych, aby zarejestrować domenę należy podać kraj oraz datę urodzenia abonenta. Minimalny okres rejestracji domeny wynosi 1 rok.

Domena .no

Domena .no jest to domena narodowa przypisana do Królestwa Norwegii – drugiego najsłabiej zaludnionego oraz drugiego najbogatszego kraju w Europie. Jak twierdzi National Geographic norweskie fiordy to największa na całym świecie atrakcja turystyczna. Rejestracja domeny jest możliwa dla aktywnych podmiotów gospodarczych z siedzibą zlokalizowaną na terytorium Norwegii. Trzeba jednak spełnić wszystkie następujące wymagania: podmiot musi być obecny fizycznie na terytorium Norwegii; podmiot musi być organizacją, która jest zarejestrowana w Brononysund Register Centre; podmiot nie może posiadać więcej niż 100 domen zarejestrowanych dla siebie. Od czerwca 2014 rejestracja nazw w tejże domenie jest możliwa także dla osób fizycznych, które mieszkają na terytorium Norwegii, oraz posiadają norweski numer identyfikacyjny. Rejestrujący są zobowiązani do uzyskania numeru PID od rejestru NORID. W przypadku, kiedy wszystkie wymagania nie zostaną spełnione warto rozważyć rejestrację nazwy w domenie .co.no (ta jest dostępna bez żadnych restrykcji).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok