Wybierasz hosting dla swojej strony Co warto sprawdzić
Wybierasz hosting dla swojej strony? Co warto sprawdzić.
20 sierpnia, 2018
Rozszerzenia domen .gy, .re oraz .no
Rozszerzenia domen .gy, .re oraz .no
4 października, 2018
Pokaż wszystkie

Rozszerzenia domen .se, .qa oraz .sc

Rozszerzenia domen .se, .qa oraz .sc

Domena .se

Jest to domena krajowa najwyższego rzędu przyporządkowana do Szwecji – królestwa będącego członkiem Unii Europejskiej. Szwecja to siódme najbogatsze państwo na świecie i dziewiąty największy eksporter broni. Ze Szwecji pochodzą takie firmy jak Volvo, Ericsson, Electrolux oraz Ikea. Operatorem jest Operatorem jest NIC-SE. Domena ta jest dostępna do rejestracji wyłącznie dla obywateli Szwecji, mieszkańców oraz przedsiębiorstw i organizacji, które działają na jego terytorium. Przy rejestracji wymagane jest podanie tak zwanego numeru EUVAT przez podmioty gospodarcze, w osób fizycznych numeru identyfikacyjnego (jest to odpowiednik numeru PESEL) lub numeru paszportu. Od osób, które mieszkają na terenie Szwecji wymagane jest podanie numeru Social Security. Rejestracja domeny następuje tylko po podaniu tych danych i jest możliwa tylko na 1 rok. Te wszystkie procedury mają służyć budowaniu zaufania odbiorców. Wiadomo, że firma z domeną .se jest wiarygodna i godna zaufania. Zarejestrowanie tejże domeny jest równoznaczne z akceptacją warunków dotyczących rejestracji w tym kraju i może je przeprowadzić na stronie https://www.cal.pl/domena-se.

Domena .qa

Domena z rozszerzeniem .qa to domena krajowa przyporządkowana do Kataru – państwa, znajdującego się na wschodzie Półwyspu Arabskiego nad Zatoką Perską. Społeczeństwo Kataru jest najbogatszym społeczeństwem na świecie. To pustynne państwo zawdzięcza swoje bogactwo wydobyciu oraz przetwórstwu gazu ziemnego i ropy naftowej. Domena .qa powstała w 1996 roku. Jest zarządzana przez Ooredoo. Domeny drugiego poziomu to: com.qa, net.qa, org.qa, gov.qa, edu.qa, mil.qa. Rejestr domen we wrześniu 2011 zliberalizował nieco zasady rejestracji. Zarejestrowanie domeny jest możliwe dla podmiotów z dowolnego kraju (nie jest już wymagane, jak to było poprzednio, korzystanie z usług reprezentanta w Katarze). Istnieje możliwość rejestracji domeny bezpośrednio w .qa.

Domena .sc

Domena .SC jest to domena narodowa, która została przyporządkowana do Republiki SeszelI (Seychelles, Sesel). Domena ta, jest dedykowana dla firm oraz organizacji, które działają na terenie Seszeli oraz stronom, które są związane z tematami naukowymi. Końcówka .sc jest kojarzona jako skrót od angielskiego słowa science, kojarzonego z wiedzą, nauką i poradnikami, które to są często wyszukiwane w sieci przez użytkowników, dzięki temu domena .sc świetnie sprawdza się ona do promocji wydawnictw, czasopism, zbiorów archiwalnych, katalogów oraz wszelkiego rodzaju poradników. Rejestracja domeny jest dostępna dla wszystkich. Minimalny okres rejestracji wynosi 1 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok