Rozszerzenia domen .ustka.pl oraz .wielun.pl
Listopad 2, 2018
Rozszerzenia domen .cc, .mn oraz .pw
Grudzień 21, 2018
Pokaż wszystkie

Rozszerzenia domen .tv oraz .mobi

Domena .tv

Domena .tv jest jedną z najpopularniejszych domen. Szczególnie nadają się one do projektów związanych z telewizją, mediami, video czy jakimkolwiek innymi przekazami strumieniowymi lub interaktywnymi. Dostępne są one do rejestracji przez każdego. Część tychże domen oznaczonych jest przez rejestr jako domeny premium – wtedy istnieje możliwość ich rejestracji wyłącznie po uiszczeniu dodatkowej opłaty rocznej, w wysokości ustalonej przez rejestr. Organizacja zajmująca się tą domeną to Ministry of Finance and Tourism. Jakie strony obecnie korzystają z tego rozszerzenia domenowego? Na pewno, wizja.tv, weeb.tv, meczenazywo.tv, ipla.tv, emocje.tv oraz nowa.tv.

Domena .mobi

Domena .mobi to domena globalna. Końcówka .mobi to dość popularne rozwiązanie, które ostatnimi czasy wręcz zawojowało świat domen. Domena ta, pasuje do wszystkich serwisów, które dotyczą szeroko rozumianej tematyki mobile. Nazwa tej domeny została wprowadzona z inicjatywy grupy największych operatorów sieci telefonii komórkowych oraz producentów telefonów. Chociaż domeny .mobi zostały wprowadzone dopiero w 2006, zarejestrowano ich już ponad milion. Rynek technologii mobilnych rozwija się w szybkim tempie, co sprawia że serwisy internetowe dostosowane do popularnych komórek pojawiają się coraz częściej. Wartość domen również rośnie. Organizacja, która zajmuje się tą domeną to mTLD Top Level Domain Limited dba dotMobi. Stroną która używa tej domeny jest np. dotmobi.mobi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok