Serwer VPS - niezbędny do prowadzenia biznesu w sieci
Serwer VPS – niezbędny do prowadzenia biznesu w sieci
3 sierpnia, 2018
Wynajem serwera czy inwestycja w jego zakup-co będzie korzystniejsze dla naszej firmy
Wynajem serwera czy inwestycja w jego zakup-co będzie korzystniejsze dla naszej firmy
18 sierpnia, 2018
Pokaż wszystkie

VPS – jakie parametry powinien posiadać wirtualny serwer

VPS - jakie parametry powinien posiadać wirtualny serwer

Na rynku, jedną z najpopularniejszych usług w zakresie hostingu są wirtualne serwery. Ich najważniejszą cechą jest elastyczność oraz możliwość dopasowania do wymagań użytkownika. W wyniku, często zastępuje się nimi tradycyjne serwery. Podczas wyboru, należy wziąć pod uwagę nasze zamiary związane z jego wykorzystaniem, aby dostosować odpowiednie właściwości.

Wydajność VPS

Tradycyjne serwery w najprostszym ujęciu są pewnego rodzaju komputerami, a usługa polega na udostępnieniu Klientowi mocy obliczeniowej. Jeśli chodzi o serwery VPS, dla celów użytkownika, wyodrębnia się zasoby. W przypadku niewystarczającej mocy, kiedy wzrasta zapotrzebowanie, można w prosty sposób zwiększyć zasoby.

Głównym czynnikiem wpływającym na wydajność jest procesor oraz pamięć RAM. Jeśli chodzi o drugi parametr, im większa pamięć tym lepiej, ponieważ serwer pomieści nawet bardziej złożone aplikacje. Za podstawową wartość uznaje się 2 GB RAM, ale chcąc zapewnić sobie wygodę, lepszym rozwiązaniem będzie 4 GB. Dla użytkowników, którzy korzystają z zaawansowanych rozwiązań, warto zaopatrzyć się w pamięć 8 GB lub nawet więcej. Przy wyborze procesora, należy zwrócić uwagę z kolei na prędkość i liczbę rdzeni.

Dostęp i bezpieczeństwo

Najpopularniejszą opcją występującą na rynku, są dyski o pojemności 25 GB. Parametr zależy od potrzeb i stopnia rozbudowania bazy danych. Należy pamiętać, że pewną część zajmuje sama instalacja systemu operacyjnego.

Im większy obserwujemy ruch na serwerze, tym zwiększa się zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Nieprzerwany dostęp zapewni zwykle miesięczny serwer o wielkości 3 TB. Jeśli jednak okaże się niewystarczający, w każdym momencie mamy możliwość aby go powiększyć.

Istotną kwestię odgrywa również bezpieczeństwo. Odnosi się to do jakości usługi oraz obsługi klienta. Firmy hostingowe powinny dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić klientom wparcie techniczne oraz możliwość skorzystania z pomocy fachowców, aby sprawnie uporać się z problemem.

Serwer VPS odpowiedni do każdych potrzeb

Serwer VPS będzie odpowiedni w takim samym stopniu, w przypadku serwera dedykowanego jak i hostingu współdzielonego. Kluczową sprawą jest właściwy dobór. Odpowiedni dla naszej strony umożliwi poprawne funkcjonowanie i zapewni bezawaryjne użytkowanie, a jeśli zwiększy się ruch, bezproblemowo można dostosować serwer do nowych potrzeb.

Serwery VPS z SSH już od 49 zł miesięcznie możesz zamówić na stronie https://www.cal.pl/vps

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok