Zalety przeniesienia firmy do chmury
Zalety przeniesienia firmy do chmury
19 sierpnia, 2018
Rozszerzenia domen .se, .qa oraz .sc
Rozszerzenia domen .se, .qa oraz .sc
1 października, 2018
Pokaż wszystkie

Wybierasz hosting dla swojej strony? Co warto sprawdzić.

Wybierasz hosting dla swojej strony Co warto sprawdzić

Obecnie na rynku istnieje spora liczba podmiotów świadczących usługi hostingowe, natomiast wybór właściwej oferty nie jest wcale prosty. Wiele osób staje przed decyzją, która firma spełni ich oczekiwania i pomoże osiągnąć sukces w prowadzonej działalności. Pojawiają się liczne pytania na blogach co do tego, czym kierować się podczas wyboru firmy hostingowej, tak aby spokojnie powierzyć swoje dane w sieci.

Tani hosting” to hasło, które jest jedną z najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarce Google. Oznacza to, że użytkownicy podczas wyboru, kierują się głównie ceną. Jest to kluczowy czynnik, który powoduje pojawienie się na rynku coraz większej ilości firm hostingowych. Zachęcają one niskimi kosztami w pierwszym roku świadczenia usług , dzięki czemu wiele osób wybiera przedstawiane propozycje. Podczas planowanego kupna samochodu, pralki czy telewizora, tylko jeden parametr nie jest dla nas na tyle istotny, aby zdecydować się na daną rzecz, wręcz przeciwnie, do tematu podchodzimy szeroko, analizując także aspekty poza cenowe, takie jak np. marka, serwis, okres gwarancji, wygląd czy opinie pozostałych użytkowników. Podobnie powinna wyglądać sytuacja w przypadku zakupu hostingu, istnieje kilka spraw, które w największym stopniu zaważają o wyborze danej firmy.

  1. Jednym z elementów, o którym już wspomniano wyżej, jest cena. Firmy kuszą niskimi kwotami w pierwszym roku korzystania z usług, natomiast bardzo ważne jest, aby sprawdzić ile wynosi ona w kolejnych latach użytkowania. Prowadzenie biznesu zwykle planuje się na dłuższy czas, dlatego istotną kwestią jest cena jaką proponują dostawcy hostingu na przyszłość. Zdarza się, że początkowo kwota jest niezwykle niska i w ten sposób, firmy zyskują wiele klientów, jednak zachęta w tym kierunku jest jedynie tymczasowa, tak aby późniejszym czasie zwiększyć cenę kilka lub nawet kilkunastokrotnie. Zwykle po roku przystajemy na takie warunki, ze względu na czasochłonność przenoszenia całej strony oraz poczty. Nie należy z pośpiechem i bez większego zastanowienia decydować się na usługi hostingu. Oferowane promocje najczęściej pojawiają się przez cały rok, tylko zmieniane są ich nazwy.

 

  1. Druga sprawa dotyczy uptime’u hostera oraz limitów. Uptime to zapewnienie nieprzerwanego funkcjonowania i dostępu do określonego hostingu, którego minimalny roczny poziom Service Level Agreement, powinien wynosić co najmniej 99,95 %. Zaleca się jak najwyższą wartość, aby nie pojawiały się żadne problemy w działaniu strony. Należy zapytać o możliwe limity i zapoznać się z procedurami po przekroczeniu określonej wartości . Droższe hostingi gwarantują możliwość dokonania automatycznej zmiany pakietu podczas trwania oferty i zaspokoją potrzeby użytkownika.

 

  1. Kolejna kwestia to opinie o danej firmie które umieszczane są w Sieci. Znajdziemy zarówno pozytywne jak i negatywne zdania, ale warto sprawdzić także fora tematyczne jak np. webhostingtalk.pl, aby poczytać, która z firm hostingowych miała ewentualne awarie w ostatnim czasie. Krótka przerwa w dostępie do witryny lub poczty nie jest niczym niepokojącym, natomiast jeśli awarie pojawiają się często, a czas ich trwania jest wydłużony, należy zastanowić się nad zmianą operatora, gdyż nie jest to dobry znak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok